مکانهای شگفت انگیز جهان

در کره خاکی ما انسانها همیشه مناطقی وجود داشته اند که یکی از مکانهای شگفت انگیز جهان بوده اند؛ همه انسانها دارای یک حس کنجکاو طلبانه هستند . که آنها را وادار میکند تا به جاهایی قدم بگذارند که زمانی تنها یک رویا و آرزویی بیش نبوده. در این مطلب با کویرآسمان همراه باشیدتا نگاهی به این مکانهای شگفت انگیز جهان بندازیم و به حقیقت های رویایی سفری کرده باشیم.

1- پارک Danxia

اولین مورد از مکانهای شگفت انگیز جهان رنگین کمان زمینی میباشد! با اینکه عکسها کاملا باور نکردنی هستند اما در حقیقت وجود دارند، بله ما هم به سختی باور میکنیم. لایه های ماسه و سنگ با رنگهای مختلف بیش از 24 میلیون سال با هم فشرده شده اند و بصورت صفحات تکنوتیکی در آمده وانسانها را غرق در تماشای خود کرده اند.

2- معادن متروکه

این معادن در اعماق زمین و در معادن رها شده در زیر یکاترینبورگ روسیه گرفته شده اند. لایه های از یک ماده معدنی مورد استفاده در کود است در دیواره های تونل وجود دارد. سبب تولید این شاهکار رنگارنگ طبیعی شده است .

مکانهای شگفت انگیز جهان

3- غار یخی کامچاتکا

این غار یخ حقیقی در مکانهای شگفت انگیز جهان نقش به سزایی دارد؛ در شبه جزیره کامچاتکا در روسیه واقع شده است.سقف این غار در حال حاضر بسیار نازک است. که موجب شده نور خورشید به  این غار یخی نفوذ کرده و چنین صحنه های زیبایی را بوجود بیاورد.

عجایب جهان غار یخی

4-زمین های گل لاله

درهم آمیختگی گسترده ای از رنگ های رنگارنگ در مزارع گل لاله هلند از آسمان به نظر میرسد . گل های آبی، صورتی، قرمز و زردی که توسط کشاورزان هلندی پرورش داده میشوند یکی دیگر از مکانهای شگفت انگیز جهان هستی می باشد. تا در گل فروشیها و سوپرمارکت های سراسر جهان به فروش برسند.

مکانهای شگفت انگیز جهان

5- پارک مُرده Namib-Naukluft

یک تابلوی نقاشی منحصر به فرد و رویایی و زیبا؛ کلمه ای بهتر از تابلوی نقاشی برای این منطقه از کره خاکی نمی توان یافت. مکانی زیبا که در کشور نامیبیا (آفریقای جنوبی) قرار دارد و یکی از زیباترین مکانهای شگفت انگیز جهان می باشد.

پارک مرده در عجایب جهان

6- کانو کریستال

رودخانه ای که معمولا به نام های  “رودخانه پنج رنگ” یا “مایع رنگین کمان” و به عنوان زیبا ترین رودخانه در جهان با توجه به رنگ های قابل توجه آن شناخته شده است. در این رودخانه بسیاری از رنگها از جمله زرد، سبز، آبی، سیاه و سفید، و به خصوص قرمز در پایین رودخانه ایجاد می شود، قابل مشاهده است.

7- دریاچه Hillier

نه، این یک سراب نیست و ویرایش شده در فتوشاپ هم قطعا نیست!دریاچه هیلیِر واقع در مجمع الجزایر استرالیا میباشد که از بالا شبیه یک آدامس صورتی باد شده میباشد، آب این دریاچه کاملا زلال و شفاف اما به رنگ صورتی هست. دلیل صورتی بودن این دریاچه در یکی از مکانهای شگفت انگیز جهان همچنان به عنوان یک راز طبیعی برای دانشمندان باقی مانده است.

دریاچه هیلر از عجایب جهان

8- تپه های Devecser

مطمئن باشید بوسیله فتوشاپ دو عکس را به هم نچسبانده ایم، در نیمه بالایی عکس یک جنگل طبیعی زیبا با یک فرمانروایی سبز و طبیعی حاکم است. و در نیمه زیرین یک تصویر از یک مکان و زمان دیگر وجود دارد.

عجایب جهان جنگل دو رنگ

9- پرواز چشمه آب گرم

یکی از مکانهای شگفت انگیز جهان پرواز چشمه آب گرم می باشد که طی یک آزمون زمین گرمایی بصورت تصادفی بوجود آمده است. اما جلبکهای طبیعی صحنه زیبایی به مکان میدهند. و رنگ سبز روشن و قرمز را برای ما خیره کننده نمایان می کنند.

پرواز چشمه آب گرم در عجایب جهان

 

10- درب جهنم

در نگاه اول، میتوانیم یک صحنه دراماتیک از یک فیلم علمی تخیلی را ببینیم. که دری از جهنم را برای ما باز کرده است. اما این چاله غول پیکر از آتش در قلب صحرای کاراکوم واقع در ترکمنستان است، که یکی از مکانهای شگفت انگیز جهان پس یک حمله فضای بر روی زمین نیست! این یک دهانه جهنمی ساخته شده توسط زمین شناسان بیش از 40 سال پیش است. که شعله های آتش آن زیبایی را به ما هدیه میدهد.

درب جهنم یکی از شکفت انگیزهای جهان

بازدیدها: 38